Murowana Goślina: przed mistrzostwami

W sobotę 10 lutego w Murowanej Goślinie odbyły się diecezjalne eliminacje XIX Mistrzostw Polski LSO w Piłce Halowej o Puchar KnC. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 20 drużyn: 10 w kategorii ministrant i 10 w kategorii lektor młodszy. Po zaciętych rozgrywkach w fazie grupowej, faza pucharowa wyłoniła laureatów turnieju.

W najmłodszej kategorii zwycięzcami okazali się ministranci z parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, a w kategorii lektor młodszy lektorzy z parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu. Tym samym te drużyny będą reprezentować archidiecezję gnieźnieńską na Mistrzostwach Polski, które w tym roku organizowane są w Łodzi. Nad całością organizacji czuwała sekcja sportowa Diecezjalnej Rady LSO na czele z ks. Stanisławem Ejdysem. To jednak jeszcze nie koniec rozgrywek, ponieważ planowane są jeszcze eliminacje dla najstarszych, czyli w kategorii lektor starszy.

Klasyfikacja końcowa

I – par. bł. Jolenty, Gniezno
II – par. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa, Murowana Goślina
III – par. św. Bonawentury, Pakość

Lektorzy młodsi
I – par. św. Mikołaja, Ujście
II – par. św. Jakuba Apostoła, Murowana Goślina
III – par. św. Barbary, Budzyń.

13 lutego 2024