Na papieskie wezwanie

Wychodzą na ulice i głoszą Ewangelię – jak prosił papież Franciszek. Powstała niedawno w Markowicach Szkoła Nowej Ewangelizacji im. św. Jana Pawła II zaprasza do robienia ewangelizacyjnego rabanu. Najbliższe spotkanie w sobotę 14 czerwca w markowickim sanktuarium.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje życie duchowe we wspólnocie charyzmatycznej, słuchając Słowa Bożego i pogłębiając doświadczenie zbawienia w Jezusie, aby głosić Jego imię. „Pragniemy poprzez formację ewangelizatorów przygotować się do prowadzenia kursów ewangelizacyjnych, rekolekcji i innych działań ewangelizacyjnych w prostej, popartej doświadczeniem formie, z wykorzystaniem nowoczesnych form przekazu – mówił Tomasz Siemianowski z markowickiej wspólnoty. Podkreśla również, że  Szkoła Nowej Ewangelizacji jest odpowiedzią na pragnienie, jakie Duch Święty rodzi w sercach wielu osób uczestniczących w kursach ewangelizacyjnych i rekolekcjach. – Spotkania są otwarte dla wszystkich mieszkańców Inowrocławia i chętnych z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Chcemy wspólnie rozeznawać, modlić się w jakim kierunku chce prowadzić nas Pan Bóg, w służbie naszych parafii i całej archidiecezji. Dlatego zapraszajcie znajomych, udostępniajcie, aby i inni mieli szanse się o tym dowiedzieć – dodaje.

W szkołę, obok osób świeckich, zaangażowani są: ks. Marcin Kwiatkowski i ks. Jarosław Wesołowski. Wspólnota miała już okazję „zadziałać”. W ostatni weekend maja, w sanktuarium w Gościeszynie, poprowadziła dzień skupienia dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających w archidiecezji gnieźnieńskiej. Kolejne konferencje, głęboka adoracja i w końcu modlitwa o wylanie na nowo Ducha Bożego dały moc i siłę uczestnikom, aby powrócić do domów odmienionymi, przyobleczonymi w nowego człowieka.

Najbliższe spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II odbędzie się w sobotę 14 czerwca w sanktuarium w Markowicach. Początek po Mszy św. o godzinie 19.15 w Sali konferencyjnej. Zapraszamy. Kontakt: sne@markowice.eu

BK
Fot. Szkoła Nowej Ewangelizacji (spotkanie w Gościeszynie)

11 czerwca 2014