Najlepsze życzenia

„Po dwunastu latach biskupstwa powtarzam: Panie mój, będę Cię miłował tym gorącej, im lepiej poznam, że Ty jesteś mocą mimo mej słabości” – napisał na Twitterze abp Wojciech Polak. 4 maja świętuje 12. rocznicę sakry biskupiej.

Abp Wojciech Polak przyjął święcenia biskupie 4 maja 2003 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk ówczesnego ordynariusza archidiecezji gnieźnieńskiej abp. Henryka Muszyńskiego. Współkonsekratorami byli abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański oraz bp Bogdan Wojtuś. Przyszły Prymas Polski miał wówczas 38 lat i był najmłodszym biskupem na świecie. Na zakończenie uroczystości mówił: „Doświadczam dziś, w dniu mych święceń biskupich, tego szczególnego daru miłości Boga, który objawił się przez wylanie na mnie w sakramencie święceń, Ducha Świętego, aby w mojej ludzkiej słabości przeżywać ciągle od nowa moc Boga i stawać się wobec wspólnoty Kościoła świadkiem jego żywej i odżywiającej obecności. W duchu synowskiej miłości do Kościoła pragnę iść drogą biskupiego posługiwania powtarzając słowa Apostoła Pawła – Dominum confiteri Iesum. Pragnę we wspólnocie pielgrzymującego Kościoła wyznawać i głosić Jezusa jako Pana, albowiem to w Nim właśnie, w Tym który cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstał, w tym jedynym na ziemi imieniu Jezus, głoszone jest wszystkim ludziom nawrócenie i odpuszczenie grzechów, a my jesteśmy tego świadkami (…) Najświętsza Panno niepokalana Maryjo, Tobie oddaję to wszystko czym jestem. Powierzam się Twojej matczynej miłości, pragnę byś była zawsze ze mną, zawsze blisko na mej drodze, gdziekolwiek będę posługiwał. Ciebie proszę Maryjo abym czerpał z tego Boskiego Serca, w które zostałem wszczepiony. Niech zawsze ożywia mnie Duch Święty, Duch żyjącego we mnie Chrystusa”.

Foto z uroczystości TUTAJ

4 maja 2015