Najlepsze życzenia

Kapłani rocznika 1975 spotykają się na wszystkich imieninach kursowych. Od dwudziestu lat wspólnie spędzają wakacyjny czas. Tym razem umówili się w Ochodzy w pobliżu Wągrowca na 84. urodziny pani Melanii Szkutnickiej, matki kolegi  Stanisława, proboszcza w Słaboszewie zmarłego w 2006 roku. W imieniu kolegów dostojną Jubilatkę powitał ks. Józef Warczak: „Pani Melanio, jest Pani ostatnią żyjącą matką naszego rocznika, dlatego musieliśmy tu przybyć” – mówił. Wzruszenia nie kryła też Jubilatka. „To bardzo szczęśliwy dzień. Nie ma już Staszka, ale pamiętają jego koledzy”. Nie zabrakło też urodzinowego tortu i wspomnień. Życzenia Pani Melanii złożyli bp Andrzej Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej,  ks. Ryszard Pruczkowski i ks. Andrzej Śliwerski z diecezji bydgoskiej oraz ks. Stefan Balcerzak, ks. Jan Broda, ks. Stanisław Głowski, ks. Kazimierz Kuczma, ks. Edward Lajtloch i ks. Józef Warczak z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Fot. Arch. J. Warczak

14 października 2014