Nauczyciele i świadkowie

Zapraszamy w środę 23 czerwca na transmisję edukacyjnej sesji wykładowej poświęconej życiu i spuściźnie kandydatów na ołtarze: Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. W spotkaniu udział weźmie m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, który odpowie na pytanie, co stolica prymasowska w Gnieźnie zawdzięcza Prymasowi Tysiąclecia.

Głos zabiorą także: prof. Bohdan Cywiński, prof. Paweł Skibiński czy dr Andrzej Grajewski. Przedstawią oni dokonania Prymasa Tysiąclecia na tle jakże trudnej historii Kościoła w Europie środkowo-wschodniej. Świadkowie wydarzeń, m.in. Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego, opowiedzą o niezwykłej znajomości z Kardynałem i jego codziennym obliczu, a ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW będzie odnajdywać klucz do świętości jaki nosił w sobie Ksiądz Prymas.

O wyjątkowym świadectwie Matki Czackiej i znaczeniu Dzieła Lasek, które jest nie tylko znakomitym ośrodkiem dla ociemniałych, ale również ważnym miejscem dialogu Kościoła ze światem, mówić będą współsiostry Matki Czackiej: s. Judyta Olechowska, przełożona generalna Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz s. Radosława Podgórska, zaangażowana przy jej procesie beatyfikacyjnym. A o tym jak krzyżowały się drogi przyszłych świętych, opowie ks. prof. Andrzej Gałka.

Szczegółowy program poniżej ⬇⬇⬇

21 czerwca 2021