Neoprezbiterzy na pielgrzymce

W dniach od 24 do 28 czerwca neoprezbiterzy naszej archidiecezji ks. Artur, ks. Piotr oraz ks. Michał (neoprezbiter diecezji bydgoskiej) wraz z księdzem rektorem Tomaszem Krzysztofiakiem udali się na pielgrzymkę do Włoch, nawiedzając świętych z południa tego kraju. Byli w San Giovanni Rotondo – to miejsce związane ze św. o. Pio i w Monte Sant Angelo – to szczególne miejsce kultu św. Michała Archanioła. Tam, oprócz sprawowanej Mszy św., neoprezbiterzy udzielili pielgrzymom prymicyjnego błogosławieństwa. Odwiedzili również Bari, modląc się przy grobie św. Mikołaja biskupa oraz katedrę św. Sabina. Jak mówi ks. Piotr Mroczkowski, oprócz modlitwy był to również czas poznawania miejscowych zwyczajów i historii w takich miejscach jak Matera, gdzie m.in. kręcono Pasję M. Gibsona, czy Arbelobello i Locorotondo. „Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się ten wyjazd, zwłaszcza Stowarzyszeniu Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej i ks. Tomaszowi Krzysztofiakowi” – podkreśla neoprezbiter ks. Piotr.

30 czerwca 2024