Niedziela Chrztu Pańskiego w PWSD

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia przed Ikoną Jasnogórską wraz z klerykami modlili się ich rodzice i najbliżsi. Mszy św. przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Wieczorem w seminaryjnej kaplicy sprawowane były nieszpory, podczas których dwóch alumnów przyjęło strój duchowny.

Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej obecny będzie w gnieźnieńskim seminarium do 13 stycznia. W tym czasie modli się przed nim nie tylko seminaryjna wspólnota. W środę 11 stycznia klerycy i moderatorzy zapraszają na wieczorne czuwanie od godziny 20.00  młodzież i wszystkich chętnych. W czwartek 12 stycznia dzień skupienia przy Ikonie przeżywać będą kapłani archidiecezji gnieźnieńskiej.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego obchodzoną zawsze po uroczystości Objawienia Pańskiego (w tym roku 8 stycznia) do seminarium przyjechali najbliżsi alumnów, by wraz z nimi trwać na modlitwie przed Jasnogórską Ikoną. Wraz z nimi modlił się Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przed południem odprawił w seminaryjnej kaplicy Mszę świętą. Po południu odmówiono modlitwę różańcową, zawierzając Matce Bożej rodziny kleryków. Wieczorem celebrowane były nieszpory pod przewodnictwem rektora ks. kan. Przemysława Kwiatkowskiego z homilią ks. Rafała Białka, podczas których strój duchowny przyjęło dwóch alumnów PWSD: kl. Eryk Daniel z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kołdrąbiu oraz kl. Jakub Srocki z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie.

Fot. kl. J. Sucharski
9 stycznia 2023