Niedziela Palmowa

U bł. Kozala w Słupcy prezentacja najpiękniejszych palm i spotkanie podopiecznych Caritas, w Lądku konkurs na najładniejszą palmę ekologiczną, u bł. Radzyma w Gnieźnie procesja z palmami ulicami osiedla – Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową rozpoczęła Wielki Tydzień.

W parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy w przygotowanie zwyczajowych palm w sposób szczególny zaangażowały się dzieci. Ponieważ najpiękniejszej nie sposób było wybrać, nagrodzono wszystkich małych twórców – słodyczami. Wieczorem natomiast, w parafialnej świetlicy do uroczystej kolacji zasiedli podopieczni Parafialnego Koła Caritas. Dla wszystkich przygotowano też drobne upominki.

W parafii pw. św. Mikołaja w Lądku również odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę, uczestnicy mieli jednak utrudnione zadanie, musieli bowiem wielobarwne dzieła wykonać z materiałów ekologicznych, z czym poradzili sobie doskonale. Oceniające wysiłki jury doceniło nie tylko wysoki poziom prac, ale także pomysłowość i inwencję twórczą.

W parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego na gnieźnieńskich Winiarach, jak co roku, odbyła się procesja z palmami, która wyruszyła sprzed Domu Samotnej Matki i przeszła do kościoła parafialnego. Mszy św. przewodniczył dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prałat Krzysztof Stawski, który głosił także parafialne rekolekcje.

Konkurs i procesja z palmami odbyły się także w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. I podobnie jak wyżej nagrodzono wszystkich, którzy je przygotowali. Atrakcją dla najmłodszych był kucyk, który na kilkanaście minut wcielił się w rolę osiołka z Jerozolimy.

Fot.
Słupca K. Rybicka