Niedziele powołaniowe, czyli klerycy w terenie

Jak wygląda życie w seminarium? Czym jest rozeznawanie powołania? I skąd wiadomo, że się je ma? Tym wszystkim dzielili się klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego podczas tzw. niedzieli powołaniowych w parafiach.

Spotkania alumnów ze wspólnotami parafialnymi to wieloletnia tradycja. Klerycy, razem z moderatorami, odwiedzają wybrane parafie, aby opowiedzieć o życiu w seminarium, ale także, by modlić się o nowe powołania. W październiku i listopadzie niedziele powołaniowe odbyły się w czterech wspólnotach: parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, w parafii pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach, w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu i w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. „Serdecznie dziękujemy księżom proboszczom za zaproszenie oraz wszystkim tym rodzinom, u których byliśmy na poczęstunku za wszelkie dobro. Dziękujemy również za ofiary składane na nasze seminarium oraz wszelką życzliwość, której doświadczyliśmy od parafian. Prosimy o modlitwę oraz sami pamiętamy o modlitwie za was” – piszą klerycy.

Fot. kl. K. Idczak

24 listopada 2015