Noc Świętych – zapraszamy

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej ponownie zagości Noc Świętych. Gniezno, Kruszwica, Września, Chodzież, Ujście, Gniewkowo, Trzemeszno, Golina, Powidz, Inowrocław, Rogoźno, Strzelno, Strzałkowo, Wągrowiec… Zachęcamy parafie do przesyłania plakatów i informacji.

Gniezno

W Gnieźnie Noc Świętych odbędzie się 31 października jak zawsze w kościele garnizonowym. Tegoroczną bohaterką będzie bł. Matka Elżbieta Róża Czacka. Początek godzina 20.00. Transmisja online na stronie diecezjalnej i Facebooku archidiecezji gnieźnieńskiej.

Kruszwica

Matka Czacka będzie również towarzyszyć uczestnikom Nocy Świętych w Kruszwicy. Początek 31 października o 19.00 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W programie nieszpory, teatr cieni i koncert.

Września

We Wrześni Noc Świętych odbędzie się UWAGA 29 października w kościele farnym. Organizatorzy zapraszają o 18.00 na Mszę św., a następnie na spotkanie ze świętymi i błogosławionymi.

Chodzież

W Chodzież Noc Świętych będzie mieć nietypowy przebieg zaplanowano bowiem grę miejską, a następnie Mszę św. w intencji jej uczestników. Wszystko rozpocznie się 31 października o 16.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Ujście

O tym, że świętość jest sensem życia przypomni parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu, gdzie Noc Świętych odbędzie się 31 października o 18.00. W programie procesja ze świętymi, pantomima i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Gniewkowo

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie Noc Świętych rozpocznie się 31 października o 20.00. Po zakończeniu nieszporów zaplanowano całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.

Trzemeszno

W bazylice w Trzemesznie Noc Świętych rozpocznie się 31 października o 19.30. Organizatorzy zaplanowani m.in. przedstawienie „z bierzmowaniem w tle”.

Golina

W Golinie Noc Świętych rozpocznie się 31 października o godz. 19.30. Towarzyszyć nam będzie błogosławiona matka Elżbieta Róża Czacka. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Powidz

W Powidzu Noc Świętych odbędzie się również 31 października o 18.30. Bohaterem będzie bł. kard. Stefan Wyszyński. W programie m.in. Oratorium o Prymasie Tysiąclecia i wprowadzenie jego relikwii do kościoła parafialnego.

Inowrocław

W Inowrocławiu Noc Świętych odbędzie się jak zawsze w kościele pw. Zwiastowania NMP. Zapraszamy w „Drogę do świętości” o 20.00.

Rogoźno

Na modlitewne spotkanie w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych zaprasza też parafia pw. św. Wita w Rogoźnie. Start 31 października 17.30.

Strzelno

W Strzelnie Noc Świętych rozpocznie się 31 października o godz. 18.00 Mszą św., na rozpoczęcie której, w procesji, wniesione zostaną relikwie świętych. Po Eucharystii orszak z relikwiami przejdzie na cmentarz.

Strzałkowo

W Strzałkowie bohaterem Nocy Świętych będzie bł. kard. Stefan Wyszyński i bł. Matka Róża Czacka. Msza św. na rozpoczęcie odbędzie się nietypowo bo o 10.30 w kościele pw. św. Doroty. Zapraszamy.

Wągrowiec

W Wągrowcu odbędzie się Bal Świętych UWAGA 29 października o 16.00. Rozpocznie go Różaniec ze świętymi w kościele pw. św. Wojciecha. Następnie bal świętych w Szkole Podstawowej nr. 1.

25 października 2021