Nowy Przewodniczący Konferencji Rektorów

Wybory nowego przewodniczącego odbyły się 2 września, podczas 50. zjazdu rektorów seminariów diecezjalnych i zakonnych w Łomży. Ks. Wojciech Rzeszowski zastąpił na tym stanowisku ks. Romana Pindela, który niespełna rok temu został mianowany biskupem bielsko-żywieckim.

Ks. Wojciech Rzeszowski jest rektorem gnieźnieńskiego seminarium od 2007 r. Wcześniej przez siedem lat był tam ojcem duchownym. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej.
Wiceprzewodniczącym w nowej kadencji będzie o. dr Piotr Matuszak, rektor WSD Braci Mniejszych Konwentualnych w Łodzi-Łagiewnikach. Sekretarzem Konferencji został wybrany ks. dr Adam Łuźniak, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

3 września 2014