O nowej ewangelizacji

Członkowie grup i wspólnot kościelnych działających w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie uczestniczyli w dwudniowym skupieniu w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Tematem przewodnim spotkania była nowa ewangelizacja.

Spotkanie odbyło się w dniach 21-22 lutego. Konferencje przygotował i prowadził ks. Marcin Andrzejewski, wykładowca PWSD, który przybliżył uczestnikom zagadnienie nowej ewangelizacji, objaśniając je zarówno w odniesieniu do tekstów biblijnych, jak i podpowiadając, jak papieskie wezwanie realizować w parafialnej rzeczywistości. Konferencje były punktem wyjścia do dalszej pracy w grupach, która zaowocowała sformułowaniem konkretnych pomysłów i wskazań na najbliższą przyszłość. Ważnym punktem dni skupienia była wspólna modlitwa Liturgią Godzin, Eucharystia na zakończenie spotkania, a także czas osobistej modlitwy i świadectwa wiary. Spotkanie w Rościnnie było również okazją do integracji osób zaangażowanych w działalność różnych grup i wspólnot działających w parafii.

26 lutego 2014