Oaza kapłańska – zapraszamy

Jednym z kontekstów formacji kapłanów jest dziś perspektywa „nowej ewangelizacji”, w związku z tym Ruch Światło-Życie proponuje stałą formację kapłanów chcących umocnić swoje powołanie zgodnie z charyzmatem Oazy. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się 19 września.

Podstawową metodą formacyjną w Ruchu są spotkania odbywające się w małych grupach. Umożliwiają one dzielenie się słowem Bożym, podejmowanie comiesięcznego tematu przewodniego oraz pozwalają na budowanie więzi pomiędzy kapłanami. Trzymanie się zasady jedności światła i życia wyzwala od pragmatyzmu w sposobie myślenia i działania, prowadzi do czynienia słowa Bożego słowem życia i jest wprost zasadą wzrostu nowego człowieka w nas. W nowym roku formacyjnym 2018/2019 pragniemy umacniać w sobie duchowość wyrażoną w znaku ΦΩΣ-ZΩH (Światło–Życie). Przede wszystkim poprzez poznawanie rzeczywistości Bożej symbolizowanej przez światło Słowa, które prowadzić powinno do świadomego poddawania swojego życia Chrystusowi, w myśl słów Jezusa „Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemnościach, lecz będzie miał światło życia” (J 8, 12). Serdecznie zapraszam księży do włączenia się w spotkania „oazy kapłańskiej”. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się 19 września 2018 r. o godz. 20.00 w Gnieźnie, w salce parafii archikatedralnej, przy ul. Kolegiaty 1.

ks. Hubert Wiśniewski
moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej