OAZA powakacyjnie

W ubiegłym roku pandemiczne obostrzenia pokrzyżowały rekolekcyjne plany Ruchu Światło-Życie AG. W tym roku oazy wakacyjne udało się zorganizować. Odbyły się w Konarzewie, która to miejscowość związana jest z założycielem Ruchu ks. Franciszkiem Blachnickim. Od 26 czerwca do 1 lipca odbyła się Oaza Ewangelizacji, a w dniach 6 – 22 sierpnia Oaza Nowego Życia I i II stopnia.

W Oazie Ewangelizacji wzięło udział 24 uczestników, nad którymi pieczę sprawowała 9-osobowa diakonia na czele z ks. Pawłem Balickim i Marią Wolską. Był to czas modlitwy, spotkań w małych grupach, zabaw, tańców, śmiechu, a przede wszystkim wspólnie spędzonego czasu, co po pandemicznej izolacji było wszystkim bardzo potrzebne. W trakcie oazy oprócz programowych działań, znalazł się także czas na spotkania z gośćmi, grę terenową, spacery i oczywiście oazowe ognisko.

Na Oazie Nowego Życia I stopnia stawiło się 24 uczestników. Spotkanie prowadziła 9-osobowa diakonia z ks. Marcinem Kąkolem i Anią Frąckowiak na czele. W czasie dwóch tygodni uczestnicy mieli okazję przybliżyć się do Pana Boga i zgłębić Jego miłość. W ciągu dnia udawali się na osobiste spotkanie z Bogiem (Namiot Spotkania), a także uczyli się o liturgii, doskonalili swoją modlitwę oraz śpiew. Mimo, że był to intensywny czas, każdy dzień kończył się integracją lub spotkaniami z różnymi gośćmi. Wszystkie punkty programu miały pomóc w przemianie w Nowego Człowieka tak, aby po powrocie do domów uczestnicy oazy potrafili głosić Dobrą Nowinę w swoim najbliższym otoczeniu.

W Oazie Nowego Życia II stopnia uczestniczyła mniejsza, bo składająca się z 8 osób grupa oraz 5-osobowa diakonia z moderatorami: ks. Waldemarem Myką, ks. Jarosławem Wesołowskim oraz Adą Małachowską. Rekolekcje opierały się na Księdze Wyjścia i ucieczce Ludu wybranego z Egiptu. W pierwszych dniach uczestnicy uświadamiali sobie swoje niewole, ale i to, że Pan Bóg może ich z nich wyswobodzić. Przeżyli także swój własny Exodus, Paschę, Wyjście, do którego przygotowywali się przez pierwsze 10 dni. W ciągu tych 15 dni wybrzmiało dużo ważnych treści takich jak to, że Księga Wyjścia jest Ewangelią Starego Testamentu. Uczestnicy zostali także umocnieni świadectwami usłyszanymi na wieczornych celebracjach Słowa Bożego. Uczestnicy ONŻ II brali także udział w szkole liturgii, w kręgach biblijnych oraz szkole śpiewu.

Wszystkich Oazowiczów zapraszamy na powakacyjny dzień wspólnoty (pielgrzymkę do grobu św. Wojciecha), który odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 września.
godz. 13.00 – CEF ul. Seminaryjna 2, Gniezno
– zawiązanie wspólnoty
– świadectwa z rekolekcji młodzieżowych oraz Domowego Kościoła
– wspólny śpiew
godz. 15.00 – Msza św. w katedrze.

Diakona rekolekcyjna
Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej