Oaza: rekolekcje dla młodzieży

Wzrastanie w modlitwie i formacja duchowa – to główny cel rekolekcji wakacyjnych, które odbędą się w Białej Niżnej. Młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej będzie miała szansę spędzić czas w towarzystwie rówieśników i natury. „To przede wszystkim moment odnowy duchowej” – mówi ks. Waldemar Myka, jeden z organizatorów rekolekcji.

Po trudach związanych z rokiem szkolnym duszpasterze i animatorzy Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Gnieźnieńskiej zapraszają młodzież na rekolekcje oazowe zerowego i pierwszego stopnia Oazy Nowego Życia. Głównym celem siedemnastodniowego wyjazdu jest odkrycie na nowo istoty Bożego miłosierdzia i próba zmobilizowania młodych ludzi do pogłębiania swojej wiary. – Rekolekcje w górach umożliwiają pewną ucieczkę od pędzącego świata, to doskonały moment na wyciszenie, którego tak bardzo nam dzisiaj brakuje – mówi Marlena Świtalska, animatorka i współorganizatorka rekolekcji.

W planie dnia rekolekcji obowiązkowym punktem będzie Eucharystia, spotkania w grupach, które będzie miało na celu pogłębienie relacji między uczestnikami oraz Namiot Spotkania, czyli indywidualne rozważanie Pisma Świętego. Miejscem noclegu będzie Dom Sióstr Dominikanek, zbudowany pod koniec XIX wieku w Białej Niżnej. To tam młodzież będzie poznawała charyzmat Ruchu Światło-Życie i nauki założyciela wspólnoty – Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. – Chcemy, aby młodzi ludzie poznali naukę tego niesamowitego kapłana oraz żyli pięknem Ewangelii, tym bardziej, że hasło tegorocznej formacji to „Młodzi w Kościele” – podkreśla ks. Waldemar Myka. Rekolekcje odbędą się od 17 lipca do 2 sierpnia 2018 r.

Cel Ruchu Światło-Życie jest osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Każdy uczestnik ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego osobistego Pana i Zbawiciela uczestniczy w formacji w grupie, a następnie podejmując konkretną służbę. Rekolekcje przeznaczone są dla młodzieży z klas VII i VIII szkoły podstawowej, uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Zapisy i więcej informacji u ks. Waldemara Myki (tel. 785 210 251) i ks. Jarosława Wesołowskiego (tel. 691 411 960).

13 czerwca 2018