Oaza w Białej Niżnej

Tajemnice różańcowe były głównym tematem 15-dniowych rekolekcji Oazy Nowego Życia I stopnia zorganizowanych przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej w klasztorze sióstr dominikanek w Białej Niżnej. W wakacyjnym skupieniu uczestniczyło 14 młodych w wieku od 14 do 17 lat, ucząc się podążania za Chrystusem i trwania przy Nim poprzez modlitwę, czytanie Słowa Bożego, codzienną Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu.

Treści dedykowane na każdy dzień były pogłębiane podczas spotkań w małych grupach, prowadzonych przez animatorki: Monikę Nowakowską, Kornelię Budzyńską oraz Annę Frąckowiak. Uczestnicy mieli również okazję udoskonalić swoje umiejętności wokalne podczas szkoły śpiewu, prowadzonej przez Monikę Chwiałkowską i Kornelią Budzyńską. O formację liturgiczną podczas rekolekcji dbali kleryk Kamil Świątek i diakon Piotr Mroczkowski. Przez pierwsze pięć dni nad organizacją rekolekcji czuwał ks. Jarosław Wesołowski, a przez kolejne dni aż do końca prowadzącym był ks. Paweł Balicki. Nieocenionym darem była obecność sióstr dominikanek, które dzieliły się świadectwem życia i radością płynącą z powołania.

Rekolekcje dały uczestnikom możliwość pogłębienia relacji z Bogiem, poznania nowych form modlitwy oraz zainteresowania lekturą Pisma Świętego. Otrzymali oni również zaproszenie do przeżywania wiary we wspólnocie. Wracają do domów umocnieni w wierze i gotowi głosić Dobrą Nowinę w swojej codzienności.

Fot. Ruch Światło-Życie AG
21 lipca 2023