Oazowe ferie

W dniach 3-6 lutego w Skrzatuszu odbyła się Oaza Ewangelizacji wraz z Oazą Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji. W rekolekcjach uczestniczyło ponad siedemdziesiąt osób, które na co dzień formują się w małych grupach oazowych przy parafiach.

Uczestnicy OE prowadzeni przez animatorów i moderatorów doświadczali piękna Bożej miłości, odkrywali jak zbliżyć się do Pana Boga oraz w jaki sposób budować dobre relacje z ludźmi. Młodzież z ORAE uczyła się jak ewangelizować, a nabyte umiejętności mogła w praktyce wykorzystać ostatniego dnia rekolekcji, podczas akcji ewangelizacyjnej na ulicach Piły. Rozmawiali z ludźmi o Bogu i wierze, co w większości przypadków spotkało się z zaskoczeniem oraz zazwyczaj życzliwym przyjęciem. O formację uczestników w trakcie rekolekcji, a także o to, żeby każdy czuł się dobrze dbało dwunastu animatorów na czele z moderatorami: Anną Frąckowiak, ks. Hubertem Wiśniewskim, ks. Jarosławem Wesołowskim oraz ks. Waldemarem Myką. Czas, który spędziliśmy w Skrzatuszu na pewno przyniesie błogosławione owoce oraz piękne relacje, co już możemy zauważyć. Wyjeżdżając wszyscy czuli niedosyt i każdy z nas zapisał sobie w kalendarzu datę kolejnego wspólnego spotkania, czyli Oazę Modlitwy w Barcinie, która odbędzie się w dniach 20-22 marca, na którą serdecznie zapraszamy.

Maria Wolska
Diakonia Komunikowania Społecznego RŚŻ