Obejrzyj, przeżyj

W Niedzielę Palmową o 19.30 będzie miała miejsce premiera Misterium Męki Pańskiej nagranego w Kruszwicy. Film opowiada historię dwóch współczesnych apostołów – Jana i niewiernego Tomasza, którzy wracają wspomnieniami do pasji Chrystusa. Tematem ich rozmów jest niewiara i sens wiary.

Jan jest charyzmatycznym, pełnym ufności księdzem. Tomasz to także ksiądz, ale pełen zwątpienia i cynizmu. W jego słowach – jak piszą twórcy – brzmią echa tego wszystkiego, z czym się dziś mierzymy, co dotyka naszej wiary i często jest powodem niewiary. W rozmowach Jan i Tomasz wracają wspomnieniami do ostatnich chwil spędzonych z Jezusem – do Ogrójca, spotkania z Piłatem, pod Krzyż, tłumacząc sobie i odbiorcy nie tylko przebieg, ale i sens tych wydarzeń.

Film będzie mieć premierę w Niedzielę Palmową 28 marca o 19.30 kanale YouTube Misterium Kruszwica i na Facebooku Kolegiaty Kruszwica.

Patronem filmu jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Partnerami filmu są Miasto i Gmina Kruszwica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Można będzie go obejrzeć także tutaj ↓↓↓

Rozmowa z twórcami ↓↓↓

24 marca 2021