Odpust ku czci św. Jerzego

W kościele pw. św. Jerzego (przy katedrze gnieźnieńskiej) sprawowana była 24 kwietnia Msza św. ku czci patrona. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Tadeusz Nowak, prepozyt Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jerzego na Zamku Gnieźnieńskim, który na początku liturgii instalował nowych kanoników gremialnych: ks. Macieja Lisieckiego, ks Mieczysława Polaka i ks. Michała Sołomieniuka. W kazaniu przywołał przykład św. Jerzego podkreślając znaczenie wspólnoty kapłańskiej oraz konieczności zanurzenia się w głębie życia duchowego, która przezwycięża monotonię codzienności. Po Mszy świętej Kapituła spotkała się w CEF, gdzie przed posiłkiem złożono życzenia ks. Nowakowi z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich, dziękując Jubilatowi za przykład kapłańskiego życia. On sam wspominał, że dokładanie 50 lat temu, również na odpuście, jako diakon głosił w kościele pw. św. Jerzego kazanie, wyznaczony do tego przez ówczesnego rektora PWSD ks. Jana Nowaka.

Fot. ks. P. Kowalski
25 kwietnia 2024