Odpust w Kawnicach ZAPROSZENIE

Księża salezjanie zapraszają do Kawnic na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. W tym roku powraca trzydniowa formuła uroczystości z sobotnią procesją różańcową i pasterką Maryjną. Obchody wpisują się w przygotowanie do 50-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Kawnickiej, która odbyła się 1 września 1974 roku. Głównymi koronatorami obrazu byli: Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński, arcybiskup poznański Antoni Baraniak oraz miejscowy biskup włocławski Jan Zaręba. W uroczystości wzięli udział także inni biskupi oraz licznie zgromadzone duchowieństwo i wierni w liczbie około 50 tysięcy osób.

Tegoroczny odpust ku czci Matki Bożej Kawnickiej powraca do dawnej trzydniowej formuły.

W piątek 1 września o 18.00 celebrowana będzie Msza św., po zakończeniu której do godziny 21.00 trwać będzie Uwielbienie Pana Jezusa (do udziału zaproszone są w szczególności wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym).

W sobotę 2 września po Mszy św. wieczornej rozpocznie się procesja różańcowa ze świecami, która przejdzie przez okoliczne miejscowości. Po zakończeniu procesji księża salezjanie zapraszają na Apel Jasnogórski i Kawnickie Czuwanie Młodych, które zakończy pasterka Maryjna o północy (zaproszenie skierowane jest do wszystkich młodych z archidiecezji i spoza niej).

W niedzielę 3 września odbędą się główne uroczystości odpustowe z sumą odpustową celebrowaną o godzinie 12.00.

„Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie w tym roku przygotowania do jubileuszu 50-lecia koronacji naszego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Niech sanktuarium w Kawnicach powróci na duchową mapę archidiecezji gnieźnieńskiej. Szczegółowy Program dostępny jest na kawnice.pl i mediach społecznościowych” – piszą w zaproszeniu księża salezjanie.

4 sierpnia 2023