On żyje – dzień skupienia dla młodych

U progu Wielkiego Tygodnia, w sobotę 9 kwietnia, w kościele pw. św. Jerzego przy katedrze odbył się dzień skupienia dla studentów i młodych pod hasłem „On żyje”, które zaczerpnięto z posynodalnej adhortacji papieża Franciszka Christus Vivit. Spotkanie prowadzili: duszpasterz studentów ks. Andrzej Nowicki oraz duszpasterz młodych ks. Michał Bubacz. Młodzi mieli okazje podjąć refleksje m.in. nad trzema najważniejszym wiadomościami, na które we wspomnianej adhortacji zwraca uwagę papież: „Bóg Cię Kocha”, „Chrystus zbawia” i „On żyje!” Także jedna z konferencji poświęcona była doświadczeniu miłosierdzia, do którego uczestników skupienia przygotowało nabożeństwo pokutne. Młodzi uczestniczyli też w Mszy św. i Koronce do Bożego Miłosierdzia, nie zapominając o modlitwie za Ukrainę i Ukraińców, którzy schronienie znaleźli także w należącym do duszpasterstwa młodych budynku na gnieźnieńskim Wzgórzu Lecha.

10 kwietnia 2022