Opłatek akademicki

Jak co roku społeczność akademicka miasta Gniezna spotkała się w seminarium duchownym na noworocznej modlitwie i tradycyjnym opłatku. Mszy św. przewodniczył rektor PWSD ks. kan. Przemysław Kwiatkowski, a homilię wygłosił duszpasterz akademicki ks. Wojciech Orzechowski. W swoim słowie mówił o pragnieniu miłości, które łączy wszystkich ludzi. Podzielił się także refleksją o tym, co znaczy być dobrym nauczycielem – na wzór Jezusa Chrystusa, który interesuje się swoimi uczniami i stara się rozniecić w nich zapał. Spotkanie zorganizowane 4 stycznia ubogaciła swoim śpiewem seminaryjna schola pod dyrekcją ks. kan. Dariusza Sobczaka. Życzenia wszystkim obecnym złożył rektor PWSD, przekazując również pozdrowienie od Prymasa Polski. W spotkaniu uczestniczyli rektorzy i kanclerze szkół wyższych miasta Gniezna, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także wykładowcy, pracownicy oraz studenci powyższych placówek.

kl. Marcin Kąkol
Fot. kl. M. Romel