Orchowo: wędrówki po Ewangelii

Po raz dziewiąty w dekanacie trzemeszeńskim zorganizowano konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Finał odbył się 19 listopada w Orchowie. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą, ale i ją uzupełnić m.in. oglądając spektakl „Syn marnotrawny”.

W konkursie wzięło udział 189 uczniów z 6 szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie dekanantu trzemeszeńskiego. W tym roku towarzyszyło mu hasło „Wędrówki po Ewangelii św. Łukasza”. Zwycięzcy etapu szkolnego zmierzyli się w finale zorganizowanym 19 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orchowie. Dzieciom towarzyszyli ich rodzice i nauczyciele. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. Piotr Kotowski, ks. Ryszard Skrzypczak, ks. Mariusz Koronowski, ks. Grzegorz Porzecki i ks. Cezary Sierakowski.  Obecny był także dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. Piotr Halczuk. Obok gratulacji i nagród na dzieci czekała także niespodzianka przygotowana przez ich rówieśników z Orchowa. Pod okiem Marioli Michalskiej wystawili m.in. przedstawienie nawiązujące do przypowieści o synu marnotrawnym.

BK
Fot. K. Kulik