Orszaki symbolicznie

W tym roku ze względów wiadomych Orszaki Trzech Króli się nie odbyły lub zorganizowano je w formie symbolicznej. Tak było m.in. w Pobiedziskach, Kłecku, Wrześni, Witkowie, Chodzieży i Wągrowcu.

W Pobiedziskach mini orszak spotkał się na Rynku, gdzie zorganizowano też grę „Spacer Orszakowy” z upominkami dla rozwiązujących przygotowane hasła. Nie zabrakło też tradycyjnego kolędowania. Rodzinny spacer orszakowy odbył się także w Kłecku. Monarchowie rezydowali w trzech miejscach – przy krzyżu obok hali sportowej, w amfiteatrze i na Rynku. W kościele czekała święta rodzina. Każda z rodzin, która dotarła tam z naklejkami otrzymanymi wcześniej od magów, otrzymywała niespodziankę. Z kolei w parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu królowie przybyli do kościoła, gdzie złożyli pokłon Dzieciątku. W Witkowie natomiast kolędników misyjnych w świat rozesłano. Symboliczny Orszak Trzech Króli przybył też na przedpołudniową Mszę św. do wrzesińskiej fary.

Fot. Facebook

12 stycznia 2021