Orzechowo: „Wiara i Światło” wielkopostnie

Wspólnoty ruchu „Wiara i Światło” z archidiecezji gnieźnieńskiej i archidiecezji poznańskiej uczestniczyły 5 kwietnia w parafii pw. MB Częstochowskiej w Orzechowie w wielkopostnym dniu skupienia. Spotkaniu towarzyszyło wezwanie „Abyśmy przynosili owoce”.

Do Orzechowa przyjechało ponad 100 osób ze wspólnot działających przy parafiach: we Wrześni (Jutrzenka, Uśmiech, Promyczki), Gnieźnie (Boże Duszki) oraz Śremie (Ło!Buziaki). Uczestników skupienia, wśród których były osoby niepełnosprawne, ich rodzice i przyjaciele, gościli członkowie nowopowstałej wspólnoty w Orzechowie. Podczas spotkania członkowie wspólnot rozważali, w jaki sposób mogą jeszcze pełniej dzielić się swoimi talentami z bliźnimi, dawać wobec nich prawdziwe świadectwo wiary i jeszcze pełniej otworzyć się na drugiego człowieka, szczególnie potrzebującego, cierpiącego, dotkniętego chorobą czy niepełnosprawnością. Obecni wysłuchali również konferencji ks. Wojciecha Orzechowskiego oraz uczestniczyli w Mszy św., w czasie której o radości życia, mimo utraty wzroku i innych doświadczeń, mówił pan Henryk z Rumii. Dopełnieniem dnia skupienia było nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Fot. P. Szarzyńska

6 kwietnia 2014