„Orzełki” mają 10 lat

W środę 27 września w kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie swoją dziesiątą rocznicę istnienia obchodziło przedszkole „Orzełki” prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza, który w krótkim słowie do najmłodszych wspomniał o wdzięczności za jubileusz przedszkola, a najlepiej wyrażana wdzięczność – mówił – to ta, którą wyrażamy w modlitwie, bo modlitwa, jak dym kadzidła, unosi się do nieba – tłumaczył przedszkolakom.

Po Mszy św. w Wieczerniku odbyło się wspólne świętowanie, podczas którego dzieci z Grupy Złotej zaprezentowały inscenizację pt. „Objawienia Fatimskie”. Życzenia wszystkim złożył także dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. Marcin Andrzejewski. „Niech nasze przedszkole nadal będzie miejscem, gdzie kształtowane są marzenia dzieci, a miłość i wsparcie towarzyszą im na każdym kroku. Z naszego przedszkola Orzełki wychodzą tylko same Orły!” – mówił kapłan.

Przedszkole „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczęło działalność 1 września 2013 roku, przyjmując za patronów dzieci fatimskie: św. Franciszka i Hiacyntę. Placówka promuje zdrowy styl życia, który jest nieodłącznie związany z aktywnością ruchową, jak i edukacją ekologiczną. Nie zapomina o wpajaniu dzieciom wartości chrześcijańskich i zapoznawaniu ich z tradycjami patriotycznymi. Obecnie do przedszkola uczęszcza 70 maluchów.

L. Muniak
Fot. A. Jakubowska