Ostrów Lednicki – Gniezno pielgrzymka 23 kwietnia

Ruszają zapisy na pielgrzymkę od źródeł chrzcielnych Polski na Ostrowie Lednickim do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Piesza wędrówka szlakiem Ottona III odbędzie się 23 kwietnia, w uroczystość patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. Zapisy za pośrednictwem formularza. Organizatorzy zapraszają młodzież i wszystkich chętnych.

„Niech to będzie dobry czas na podjęcie wspólnego trudu pielgrzymowania, słuchania Słowa Bożego, medytacji, a także rozmowy z Bogiem i drugim człowiekiem. Niech ta wędrówka stanie się miejscem rozmyślania o pokoju jaki daje nam Zmartwychwstały Chrystus. Chciejmy zaufać Jego słowu i uczyć się nim żyć każdego dnia” – piszą w zaproszeniu organizatorzy pielgrzymki informując, że będzie ona także czasem wspólnego dziękczynienia za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zapisy na pielgrzymkę przez FORMULARZ

PROGRAM

8.15 – wyjazd autokarem z parafii pw.bł. Radzyma Gaudentego (zbiórka na parkingu przy skrzyżowaniu)
9.00 – piesza pielgrzymka z Ostrowa Lednickiego
13.30 – Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem bp. Adama Baba
14.30 – poczęstunek
Dla chętnych możliwość uczestniczenia w dalszej części spotkania młodych w ramach uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha – szczegóły TUTAJ

Co zabrać na pielgrzymkę?
Wygodne buty, ubiór dostosowany do pogody, prowiant i napój na drogę. Niech również nie zabraknie chęci pomocy innym, dobrego słowa i promiennego uśmiechu. Strach przed drogą i lenistwo zostawiamy w domu.

5 kwietnia 2022