Ostrowo: pożegnanie proboszcza

Ks. Alojzy Kudliński po niemal 33 latach posługi w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Ostrowie k. Gniewkowa przechodzi na emeryturę. Zasłużonego kapłana żegnali w niedzielę 25 czerwca wdzięczni parafianie.

Homilię podczas dziękczynnej Mszy św. wygłosił ks. Ireneusz Oliwkowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Szadłowicach. Dekret o przejściu w stan spoczynku odczytał dziekan gniewkowski ks. kan. Jerzy Nowak. W Eucharystii, wspólnie z licznymi parafianami, uczestniczyli także strażacy z Cykoria SA, Zespół Wierzchoslawiczanki, który podziękował proboszczowi pieśnią oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzchoslawicach, które przygotowały specjalny występ i wręczyły 33 róże symbolizujące każdy kolejny rok jego posługi w Ostrowie. Zasłużonemu kapłanowi dziękowali też członkowie działających w parafii wspólnot, ministranci i lektorzy, przedstawiciele lokalnych władz oraz parafianie wręczając na pamiątkę obraz przedstawiający ostrowski kościół i plebanię. Dziękując ks. Alojzy Kudliński wspominał minione lata duszpasterskiej i proboszczowskiej posługi, zapewniając o pamięci i modlitwie oraz o modlitwę i pamięć prosząc.

Fot. Sz. Stolarski

26 czerwca 2017