OTK – etap diecezjalny

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzcy eliminacji szkolnych, uczestniczyli 5 marca w etapie diecezjalnym XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku przyświeca hasło „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. Laureaci pojadą na finał do Łomży.

Do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, gdzie odbyły się zmagania, przyjechało 46 uczniów wraz z katechetami i księżmi prefektami. Przygotowane pytania i zagadnienia konkursowe dotyczyły sakramentów świętych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością Pisma Świętego, nauczania św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI oraz opracowań historyczno-teologicznych. Podczas sprawdzania testów, „olimpijczycy” gościli u gnieźnieńskich sióstr szarytek, które przybliżyły młodym ludziom historię i charyzmat zgromadzenia, a także podejmowane przez nie dzieła. Po powrocie do szkoły zaprezentowano wyniki i nagrodzono laureatów, którzy w dniach 16-18 kwietnia reprezentować będą archidiecezję gnieźnieńską podczas ogólnopolskiego finału olimpiady w Łomży. Zwycięzcom i katechetom (lub ich reprezentantom) gratulowali ks. Piotr Halczuk i Teresa Kowalczyk z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz dyrektor gnieźnieńskiego Ekonomika Sławomir Wierzelewski.

Do Łomży na finał pojadą:

Danuta Korbal (I miejsce) z I LO im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu przygotowująca się pod kierunkiem o. Bartłomieja Maziarka OSPPE
Sylwia Leśniewska (II miejsce) z II LO w Gnieźnie przygotowująca się pod opieką ks. Remigiusza Malewicza
Piotr Nowicki (III miejsce) z I LO im św. Barbary w Chodzieży przygotowujący się pod kierunkiem ks. Tomasza Wojtuckiego

Nagrodzono również laureatów kolejnych dwóch miejsc, które zajęli:

Dominika Sikora (IV miejsce) z I LO w Inowrocławiu przygotowująca się pod opieką ks. Marcina Przybylskiego
Kamil Świątek (V miejsce) z LO w Słupcy przygotowujący się pod kierunkiem katechety Mariusza Bekkera

BK
Fot. B. Kruszyk