OTK: pojadą na finał

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z archidiecezji gnieźnieńskiej, zwycięzcy eliminacji szkolnych, uczestniczyli 7 marca w etapie diecezjalnym XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku przyświeca hasło „Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary”. Laureaci pojadą na finał do Bydgoszczy.

Do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, gdzie odbyły się zmagania, przyjechało 43 uczniów wraz z katechetami, katechetkami i księżmi prefektami. Podczas sprawdzania testów, „olimpijczycy” gościli w przedszkolu prowadzonym przez siostry szarytki przy ul. Lecha w Gnieźnie. Przedszkolaki pod opieką s. Anny zaprezentowały „wiosenne aranżacje”, a s. Grażyna przybliżyła młodym ludziom dzieła podejmowane przez zgromadzenie. Po powrocie do szkoły zaprezentowano wyniki i nagrodzono laureatów, którzy w dniach 24-26 kwietnia reprezentować będą archidiecezję gnieźnieńską podczas ogólnopolskiego finału olimpiady organizowanego w tym roku przez diecezję bydgoską. Do Bydgoszczy pojadą: Dominika Sikora i Maciej Kruszka – uczniowie I LO w Inowrocławiu, którzy do olimpiady przygotowali się pod kierunkiem ks. Huberta Nowaka i ks. Marcina Przybylskiego oraz Danuta Korbal – uczennica I LO w Wągrowcu, pracująca pod kierunkiem ks. Tomasza Niedbalskiego. Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Fot. Arch. siostry szarytki

10 marca 2014