„Paczuszka dla maluszka” dla mam i dzieci

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrane artykuły trafiły już do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Jastrzębiu oraz Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. W zbiórkę włączyły się m.in. parafie w Raczynie i Wilczynie.

Organizowana przez Fundację Małych Stópek akcja „Paczuszka dla Maluszka”  jest inicjatywą pro-life, która wspiera potrzebujące mamy i ich dzieci. Dary trafiają do miejsc, gdzie każde życie jest ważne i traktowane w sposób równy. W archidiecezji gnieźnieńskiej w jej przeprowadzenie włączyła się aktywnie Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie AG, której głównym zadaniem jest zaangażowanie w służbę życiu i inspirowanie do tego członków Oazy i wszystkich wierzących w myśl słów św. Jana Pawła II „Oddajcie się w służbę życia, a nie śmierci”.

Akcja ma proste zasady. Z choinek umieszczonych w kościołach, które zgłosiły gotowość wzięcia udziału w inicjatywie, każdy chętny mógł zabrać bombkę z informacją o akcji, a następnie pod tym samym drzewkiem pozostawić paczkę wypełnioną artykułami do pielęgnacji niemowląt, pampersami, proszkami, płynami do prania, zabawkami, słodyczami i innymi rzeczami niezbędnymi dla najmłodszych i ich mam. Z inicjatywy diakonii choinki trafiły do: parafii pw. św. Józefa w Raczynie, parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie, parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni oraz parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. W zbiórkę włączyli się również oazowicze z Murowanej Gośliny.

„Jako koordynatorzy akcji byliśmy bardzo zaskoczeni zaangażowaniem i ofiarnością ludzi. Myśleliśmy, że zapakujemy się do bagażnika samochodu osobowego, a z trudem zmieściliśmy się do busa dostawczego. Nie byliśmy w stanie policzyć artykułów, które zebraliśmy, ale ich wartość oceniamy na kilka tysięcy złotych. Koordynowanie akcji pochłonęło dużo naszego czasu prywatnego jednak było warto. Z całą pewnością podejmiemy się tego zadania także w przyszłym roku i już dziś zapraszamy parafie i wspólnoty do włączenia się w akcję. Za tegoroczną bardzo wszystkim dziękujemy” – mówi Maciej Bordun z Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie AG.

Dary trafiły 6 stycznia do dwóch placówek: Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Jastrzębiu oraz Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Warto dodać, że nie była to pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia inicjatywa Diakonii Życia, która o swoich działaniach informuje na bieżąco na swoim Facebooku TUTAJ. „Tworzymy szeroki plan działania Diakonii na ten rok. Najbliższe wydarzenia planujemy w Wielkim Poście i już dziś zapraszamy do uczestnictwa. O wszystkim będziemy informować w naszych mediach społecznościowych” – zachęca Jagoda Marciniak, odpowiedzialna za diakonię życia w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Fot. Diakonia Życia
10 stycznia 2022