Papieska pielgrzymka 1979 w zapiskach Wyszyńskiego

„Wielkie dni dla Polski rozpoczynają się dziś” – zapisał w „Pro memoria” kard. Wyszyński w pierwszym dniu pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 roku. W swoim dzienniku szczegółowo relacjonował rozmowy z władzami PRL, kulisy przygotowania wizyty, a nawet takie szczegóły, jak miejsce ustawienia ołtarza w Gnieźnie. Zapiski prymasa i wiele nieznanych dotąd faktów z pamiętnych czerwcowych dni przybliżył podczas kolejnego wykładu ks. prof. Bogdan Czyżewski.

Wykład odbył się w poniedziałek 4 kwietnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Było to już siódme spotkanie przybliżające postać i działalność Prymasa Tysiąclecia, także przez pryzmat jego prywatnych dzienników, które aktualnie wydawane są drukiem. Odbędą się jeszcze dwa spotkania 9 maja i 6 czerwca, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Ks. prof. Bogdan Czyżewski jest kapłanem archidiecezji gnieźnieńskiej, członkiem Rady Programowej wydania „Pro memoria”. Wykłady nt. życia i działalności Prymasa Tysiąclecia stanowią owoc jego badań naukowych z zakresu teologii i historii Kościoła. Odbywają się w Gnieźnie, Bydgoszczy, Wągrowcu i Niemczu.

Transmisje Media
Fot. PWSD Gniezno