Parafia w Czernicy dziękuję za pomoc

Przed świętami Bożego Narodzenia proboszcz niewielkiej parafii greckokatolickiej w Czernicy pod Lwowem zwrócił się do archidiecezji gnieźnieńskiej z prośbą o pomoc w zakupie przenośnej stacji zasilania, która pomoże w funkcjonowaniu kościoła i tamtejszej wspólnoty. Środki na ten cel przekazał Prymas Polski abp Wojciech Polak, a zbiórkę zorganizowały wspólnie Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych. Urządzenie udało się zakupić i przekazać do Czernicy jeszcze przed świętami. Dziś ks. Igor Jurkiewicz dziękuje wszystkim ofiarodawcom, podkreślając, że ta serdeczna pomoc rozświetla nadzieje niewielkiej wspólnoty i pozwala jej w miarę sprawnie funkcjonować w trudnych czasach krwawej, bezlitosnej, niczym niesprowokowanej wojny.

Publikujemy list i krótki film przesłany przez ks. Igora Jurkiewicza

Fot. rysunek Kariny Popowej, która wraz z mamą przez trzy miesiące mieszkała w parafii w Żydowie

2 stycznia 2023