Parafia w Nowej Wsi Królewskiej zaprasza

W ubiegłych latach, przy okazji wspomnienia świętej Anny, w Nowej Wsi Królewskiej spotykały się Matki Różańcowe z okolicznych parafii, by modlić się między innymi o świętość rodzin. Dziś dostrzegając ogromną potrzebę otoczenia szczególną troską wszystkich tych, którzy chcą mieć potomstwo, a nierzadko na tej drodze spotykają ich różne trudności, wspólnota wychodzi z zaproszeniem do modlitwy o dar potomstwa przed wizerunkiem świętej Anny, która jest patronką szczęśliwego małżeństwa i dzieciństwa, szczęśliwego porodu oraz matek.

Parafia w Nowej Wsi Królewskiej to niewielka wspólnota, którą tworzą mieszkańcy jednej z miejscowości położonej w gminie Września, w powiecie wrzesińskim. Jednak słowo „niewielka” można odnieść jedynie do liczby parafian, a nie ich ogromnego serca i uczucia miłości do bliźnich. Choć parafia ma swojego patrona w osobie świętego Andrzeja Apostoła, to jednak w tym pięknym zabytkowym drewnianym kościele jest jeszcze ktoś, kto od wieków jest patronką i ostoją dla nas wszystkich – to św. Anna. Jej imię tłumaczy się z języka hebrajskiego jako „łaska”. Przez jej wstawiennictwo od lat mieszkańcy oraz goszczący w naszej parafii zanoszą przeróżne prośby i słowa wdzięczności za otrzymane dary. Wszystko to za sprawą wyjątkowej rzeźby znajdującej się w ołtarzu głównym drewnianego nowowiejskiego kościoła. Święta Anna trzyma na rękach swą córkę – Maryję, oraz wnuka – Jezusa Chrystusa. Ona nigdy nie przestawała być wzorem oddania Bogu swojej córki swego wnuka.

We wcześniejszych latach, przy okazji wspomnienia świętej Anny, w Nowej Wsi Królewskiej spotykały się Matki Różańcowe z okolicznych parafii, by modlić się między innymi o świętość rodzin. Dziś dostrzegając ogromną potrzebę otoczenia szczególną troską wszystkich tych, którzy chcą mieć potomstwo, a nierzadko na tej drodze spotykają ich różne trudności, wychodzimy z zaproszeniem do wspólnej modlitwy o dar potomstwa przed wizerunkiem świętej Anny, która jest patronką szczęśliwego małżeństwa i dzieciństwa, szczęśliwego porodu oraz matek. To również za jej wstawiennictwem zanoszone są prośby o dar potomstwa, bo przecież to Ona z Joachimem przez dwadzieścia lat swojego małżeństwa modlili się pokornie o potomstwo, a ich bezdzietność wytykano palcami, szydzono z nich. Bóg ulitował się nad Anną i Joachimem. Posłał im swego anioła z wieścią, że narodzi im się dziecko – pełna łaski Maryja.

Zapraszając do Nowej Wsi Królewskiej robimy to w przekonaniu i w wierze, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Święta Anna doskonale rozumie nasze zatroskanie: o małżeństwo, o dzieci, o wnuki, o ich wiarę, o ich życie! Spotkania modlitewne odbywać się będą w każdy dwudziesty szósty dzień miesiąca o godzinie 19.00.

Kościół parafialny w Nowej Wsi Królewskiej zlokalizowany jest na trasie z Wrześni
do Pyzdr w otoczeniu drzew i pól. To najstarszy drewniany kościół na naszym terenie z bogatą historią i duszą, a w nim piękna rzeźba św. Anny – Tej, której poświęcamy nasze nabożeństwa o dar potomstwa! ZAPRASZAMY!

Ks. Maciej Pacanowski
proboszcz parafii