Parafiada w nowym terminie

Nie w długi majowy weekend jak do tej pory, ale w sobotę 15 czerwca odbędzie się w Inowrocławiu XIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Indywidualne i drużynowe współzawodnictwo odbywać się będzie na trzech polach: sport, muzyka i wiedza. Zgłoszenia do 27 maja.

„Rozumiejąc, że pierwsze dni maja są trudnym okresem dla zorganizowania odpowiedniej reprezentacji parafialnej postanowiliśmy, że tegoroczna Parafiada zostanie rozegrana w sobotę 15 czerwca. Jej program został tak ułożony, aby wszyscy mogli w niej uczestniczyć do samego końca” – pisze w zaproszeniu ks. Radosław Kaźmierski, diecezjalny duszpasterz sportu, informując, że charakter przedsięwzięcia się nie zmienia. Młodsi i starsi zawodnicy będą mogli współzawodniczyć na trzech płaszczyznach: MUZYKA – podczas Festiwalu Piosenki Religijnej, SPORT – do wyboru jest kilkanaście konkurencji indywidualnych i drużynowych m.in. wielobój parafialny dla parafialnych drużyn mieszanych i Nordic Walking dla osób starszych oraz WIEDZA –  w tym roku konkurs po raz pierwszy adresowany jest do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

„Pragniemy, aby rozgrywana w nowym terminie Parafiada była okazją do radosnego wspólnotowego zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia okresu wakacji. Zapraszamy wszystkich do Inowrocławia!” – zachęca diecezjalny duszpasterz sportu.

Zgłoszenia do 27 maja. Pytajcie w swoich parafiach.

30 kwietnia 2019