Parafialna majówka

Ponad stu parafian, od dzieci po dziadków, bawiło się pod raz czwarty na wspólnej, wyjazdowej majówce parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie. Tym razem gościli w Modliszewku, gdzie poznali m.in. tradycję wędrowania szlakami św. Jakuba.

Majówki gnieźnieńskiej parafii Matki Zbawiciela organizowane są od 2012 roku. Pierwsza odbyła się w rocznicę beatyfikacji dziś już świętego Jana Pawła II. Uczestnicy odwiedzili wówczas miejsca związane z papieżem Polakiem – Cielimowo i Gębarzewo, gdzie w 1979 roku wylądował papieski helikopter i gdzie na Ojca Świętego czekały rzesze ludzi. W kolejnych latach były to już wyjazdy do okolicznych parafii w Strzyżewie Kościelnym i Pawłowie, które może się poszczycić pięknym drewnianym kościołem pw. św. Marcina. W tym roku celem parafialnej wyprawy było Modliszewko. Chętni, w sumie ponad sto osób, pojechali tam na rowerach i autobusem. Na miejscu poznali historię parafii i tradycję wędrowania szlakami św. Jakuba, który to Apostoł kościołowi w Modliszewku patronuje. Jak przystało na majówkę nie brakowało piknikowej atmosfery, gorącej grochówki i ciast domowego wypieku, a dla najmłodszych, konkurencji i zabaw sportowych.

Fot. Arch. parafia pw. Matki Zbawiciela

6 maja 2015