Pęchowo: „Kocham swoich rodziców”

Przedstawienie pod takim hasłem przygotowały dzieci z parafii pw. Świętej Trójcy w Pęchowie z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dumni rodzice oraz parafianie obejrzeli spektakl w Niedzielę Dziękczynienia. Modlili się również za swoich rodziców – żyjących i zmarłych.

Scenariusz przedstawienia przygotował proboszcz parafii w Pęchowie ks. Krzysztof Skrzypczak, wystąpili zaś uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Ich występ był z jednej strony podziękowaniem za rodzicielską troskę i miłość, z drugiej miał przypomnieć o obowiązkach i szacunku, jakim dzieci winny darzyć rodziców. Wskazywał też, że miłość to najcenniejszy dar, jaki rodzice mogą ofiarować swoim dzieciom, wnukom i pośrednio ci dzieciom, bo miłość rodzi miłość. W czasie spektaklu modlono się także w intencji rodziców. Na koniec wszyscy rodzice otrzymali od dzieci drobne upominki.

BK

3 czerwca 2014