Peregrynacja relikwii rodziny Ulmów

Już w najbliższą sobotę 9 grudnia rozpocznie się w archidiecezji gnieźnieńskiej peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Relikwie nawiedzą jedenaście miejscowości: Chełmce, Inowrocław, Strzelno, Barcin, Żnin, Wągrowiec, Mieścisko, Wrześnię, Słupcę, Witkowo i Gniezno. Publikujemy i będziemy aktualizować programy nawiedzenia w poszczególnych miastach.

W zależności od miejsca pobytu przewidziane są rozmaite sposoby uczczenia relikwii – Msza święta, modlitwa wspólnot małżeńskich i rodzinnych, całonocne adoracje i czuwania, błogosławieństwo dzieci i matek spodziewających się potomstwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, czas na indywidualną modlitwę.

Relikwie będą obecne w następujących miejscowościach:

• 9 grudnia – Chełmce, Inowrocław
  • 10 grudnia – Inowrocław, Strzelno
  • 11 grudnia – Strzelno, Barcin, Żnin
  • 12 grudnia – Żnin i Wągrowiec
  • 13 grudnia – Wągrowiec, Mieścisko, Września
  • 14 grudnia – Słupca, Witkowo
  • 15 grudnia – Gniezno – Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, kościół franciszkanów i klasztor sióstr karmelitanek bosych
  • 16 grudnia – Gniezno – od 8.30 Centrum Edukacyjno-Formacyjne, od 10.00 katedra gnieźnieńska

O 12.00 w katedrze rozpocznie się uroczysta Mszę św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, podczas której będzie miało miejsce zawierzenie rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej rodziny Ulmów. Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom archidiecezji poznańskiej.

Aktualizowany program peregrynacji, Litania do bł. Ulmów, modlitwy za rodziny dostępne są na stronie >>> DUSZPASTERSTWO Małżeństw i Rodzin AG

Poniżej publikujemy dostępne już plakaty z programem nawiedzenia relikwii w poszczególnych miejscowościach (aktualizowane).

Fot. archidiecezja warszawska, plakaty parafie
6 grudnia 2023