Pielgrzymka duchowieństwa

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie organizuje pieszą pielgrzymkę kapłanów i kleryków archidiecezji gnieźnieńskiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia z Jasnej Góry, zaraz po zakończeniu dorocznej Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej do Matki Bożej, a jej początek stanowić będzie Msza św. kończąca archidiecezjalne pielgrzymowanie. – To nowa inicjatywa. Narodziła się pod wpływem tego wszystkiego, co się dziś w Kościele dzieje i co o Kościele się mówi. Chcemy w czasie tej drogi prosić o świętość dla nas kapłanów, o Boże Miłosierdzie dla tych spośród nas, którzy przeżywają różne trudności i problemy oraz o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne – mówi ks. dr Radosław Kaźmierski, prefekt PWSD i koordynator pielgrzymki.

Pielgrzymka będzie się składać z sześciu etapów. Najdłuższy liczy 27 kilometrów. Zakończenie zaplanowano 11 sierpnia w sanktuarium w Łagiewnikach. – Pójdziemy razem, wspólnie się modląc i rozważając Słowo Boże, ale niewykluczone, że będzie też etap do pokonania w samotności. Wyjdziemy rano po Mszy św. i spotkamy się dopiero wieczorem na kolejnym postoju. Szczegóły organizacyjne są w trakcie dopracowywania. Nacisk kładziemy przede wszystkim na aspekt duchowy – tłumaczy ks. Kaźmierski.

Pielgrzymka jest jedną z form rekolekcji dla kapłanów w roku 2019. Zainteresowani już mogą się zgłaszać. Zapisy przyjmuje i informacji udziela ks. Radosław Kaźmierski e-mail: radkaz@o2.p tel. 608 632 069.

BK
Fot. BP KEP