Pielgrzymka maturzystów INFORMACJA

Podobnie jak w roku ubiegłym nie będzie pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę w formule sprzed pandemii. Do Częstochowy pojedzie jedynie delegacja młodych z bp. nominatem Radosławem Orchowiczem, który odprawi Mszę świętą (transmisja w TV Trwam). 1 maja w intencji maturzystów będzie się modlić także Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Pielgrzymka była planowana w terminie 19-20 marca jednak ze względu na niepewną sytuację epidemiczną i w myśl wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia nie odbędzie się. Podobnie jak w roku ubiegłym na Jasną Górę pojedzie delegacja młodych, którzy wezmą udział w Drodze Krzyżowej oraz Mszy św. sprawowanej przez ks. bp. nominata Radosława Orchowicza w kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie również maturzyści zostaną zawierzeni Matce Bożej. Eucharystia będzie transmitowana przez TV TRWAM o godzinie 13.30.

1 maja Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawi w katedrze gnieźnieńskiej Mszę św. w intencji maturzystów. Tego dnia modlitwa za zadających egzamin dojrzałości odbędzie się również w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu, gdzie będzie obecna kopia cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Fot. BP KEP
12 lutego 2022