Pielgrzymka mężczyzn do Markowic

W pierwszą sobotę lipca (6 lipca) odbędzie się V Kujawska Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Organizatorami pielgrzymki są mężczyźni ze Wspólnoty Męskiego Różańca oraz Wojownicy Maryi, działający przy parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu. Od pięciu lat mężczyźni pielgrzymują z Inowrocławia do Markowic, by wyprosić błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, umocnienie rodzin w wartościach chrześcijańskich, przywrócenie pokoju na świecie oraz otwartość serc chrześcijańskich na głos Maryi. Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w inowrocławskiej bazylice o godz. 8.00. Po drodze uczestnicy pielgrzymki  będą m.in. odmawiać różaniec w intencji wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Po dojściu na miejsce o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na słodki poczęstunek.

17 czerwca 2024