Pielgrzymka młodych do grobu św. Wojciecha

Do 22 kwietnia można zapisać się na tegoroczną pielgrzymkę młodych do grobu i relikwii św. Wojciecha. W tym roku uroczystości odpustowe odbędą się w dniach 27-28 kwietnia, a młodzi – jak zawsze – spotkają w dzień pierwszy świętowania, czyli w sobotę, na Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej, której przewodniczyć będzie bp Artur Ważny z Tarnowa.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „Razem w drodze”. Konferencje dla pielgrzymujących grup dekanalnych nagrał brat Maciej z Taize, który sam wyruszy z grupą z Ostrowa Lednickiego, a w Gnieźnie – jako jeden z gości specjalnych – weźmie udział w spotkaniu z młodymi. Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Michał Bubacz już dziś zaprasza do organizowania grup dekanalnych, a samych młodych zachęca do pielgrzymowania do Gniezna. Grupy pielgrzymkowe, które przechodzą przez Kłecko i Trzemeszno zaproszone są na wieczorną Mszę św. w tych parafiach, agapę i uwielbienie jako duchowe przygotowanie do uroczystości w Gnieźnie. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie również możliwość dotrzeć do grobu św. Wojciecha pieszo, szlakiem Ottona III z Ostrowa Lednickiego.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. O 13.30 w katedrze gnieźnieńskiej celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Ważnego z Tarnowa. Będą w niej uczestniczyć także misjonarze, którzy otrzymają w tym roku krzyże misyjne. Po Eucharystii na terenie ogrodów Centrum Edukacyjno-Formacyjnego odbędzie się druga część świętowania: obiad, świadectwo brata Macieja oraz koncert chrześcijańskiego rapera Cukier, który występował m.in. na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. O godz. 19.30 tradycyjnie rozpoczną się I Nieszpory ku czci św. Wojciecha. Po zakończonej procesji młodzi mogą pozostać na czuwaniu w kościele pw. św. Michała Archanioła (czuwanie prowadzone przez LSO, KSM i OAZE oraz Magdalenę Wesołowską i Jakuba Bartkowiaka) lub wrócić do CEF na projekcję filmu.

Zapisy do 22 kwietnia.

Link do zapisów: https://forms.gle/4BmsyHKCt49QQPA16  (dostępny będzie również przez kod QR na plakacie).

17 kwietnia 2024