Pielgrzymki z okazji Dnia Papieskiego

Z Gniezna na Pola Lednickie i z Rogoźna do Parkowa – w przeddzień XXIV Dnia Papieskiego (12 października) stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, młodzież i parafianie wyruszyli w pieszych pielgrzymkach modląc się w drodze za wstawiennictwem świętego papieża i przypominając sobie jego nauczanie.

W Gnieźnie na drogę pielgrzymom błogosławił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który wraz z nimi modlił się przy relikwiach św. Jana Pawła II znajdujących się w katedralnej kaplicy św. Stanisława Biskupa. Na Pola Lednickie wyruszyli stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a także parafianie z gnieźnieńskich parafii pw. Świętej Trójcy i pw. bł. Radzyma Gaudentego wraz z księżmi Jarosławem Wesołowskim i Krzysztofem Szkopkiem. W pierwszym etapie drogi pielgrzymom towarzyszył także ks. Michał Bubacz, diecezjalny koordynator FDNT i duszpasterz młodzieży.

Z okazji Dnia Papieskiego pielgrzymowali także parafianie z Rogoźna. Błogosławieństwa na drogę udzielił im ks. prałat Jarosław Zimny, proboszcz parafii pw. św. Wita. W drodze do Parkowa pielgrzymi, wspólnie z ks. Pawłem Balickim, modlili się różańcem i wysłuchali konferencji o św. Janie Pawle II. U celu witał ich ks. Mariusz Byczyński, proboszcz parafii w Parkowie i Słomowie, który przewodniczył Mszy świętej na zakończenie pielgrzymki. Kilka słów o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i udzielanej przez nią pomocy powiedziała też Magda, stypendystka z Parkowa. Na koniec wszyscy pomodlili się przy pomniku św. Jana Pawła II i zostali ugoszczeni domowymi wypiekami. W pielgrzymce uczestniczyło 58 osób.

W sobotę 19 października z okazji Dnia Papieskiego odbędą się pielgrzymki z Inowrocławia i Kruszwicy do sanktuarium w Markowicach.

Fot. FB FDNT AG, parafia Parkowo

13 października 2024