„Pierwszy rok” u Prymasa

Prymas Polski spotkał się 1 września z kandydatami do gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Młodzi ludzie właśnie wyjechali na tygodniowe rekolekcje, a w październiku rozpoczną oficjalnie pierwszy rok formacji i studiów.

Przyszli klerycy odwiedzili abp. Wojciecha Polaka w jego domu. Wspólnie z nimi w spotkaniu uczestniczyli: rektor gnieźnieńskiego PWSD ks. dr Przemysław Kwiatkowski, ojcowie duchowni – ks. dr Tomasz Trzaskawka i ks. lic. Paweł Rybak, dyrektor administracyjny ks. dr Radosław Kaźmierski oraz dwóch kleryków. Wszyscy będą im również towarzyszyć w czasie rekolekcji odbywających się tradycyjnie w nadbałtyckich Dębkach. Dla dziewiątki kandydatów wizyta w arcybiskupim domu była okazją, by z bliska zobaczyć swojego ordynariusza, dla abp. Wojciecha Polaka z kolei, by poznać i porozmawiać z tymi, których dotąd znał jedynie z imienia, nazwiska i przesłanego do seminarium życiorysu. Kandydaci pochodzą z: parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu, parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu, parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie, z parafii farnej we Wrześni, z parafii pw. Wszystkich Świętych w Mielżynie, parafii  pw. MB Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie, parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy oraz parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu.

B. Kruszyk KAI
Fot. ks. M. Kulczynski