Płock: finał ogólnopolski OTK

Jakub Mróz z I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu oraz Adam Przybylski z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie reprezentowali archidiecezję gnieźnieńską w etapie ogólnopolskim 32. Olimpiady Teologii Katolickiej. Finał odbył się w Płocku. Jakub Mróz został laureatem 7. miejsca.

W etapie diecezjalnym OTK, który odbył się 9 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, wyłoniono dwóch laureatów mających reprezentować naszą archidiecezję w finale ogólnopolskim. Byli to Jakub Mróz z I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu (katecheta ks. Piotr Nowak) oraz Adam Przybylski z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie (katecheta ks. Jacek Krzesiński). W finale, który odbył się w Płocku w dniach od 31 marca do 2 kwietnia br. nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą z zakresu obszernego tematu: „Oblicza miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. W etapie pisemnym zdobyli imponującą liczbę punktów. Miło nam poinformować, że Jakub Mróz z I LO w Inowrocławiu zakwalifikował się do finału ustnego, zostając ostatecznie laureatem 7. miejsca. Laureaci i finaliści otrzymali cenne nagrody m.in. indeksy na wyższe uczelnie. Oprócz zmagań intelektualnych organizatorzy zaoferowali młodzieży bogaty program, m.in. modlili się na Mszy św. w katedrze, odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku oraz wzięli udział w koncercie Miłosierdzia w wykonaniu zespołu „Strefa Serca”. Laureatom życzymy dalszych sukcesów, a młodzież zachęcamy do udziału w podobnych inicjatywach.

Fot. ks. P. Nowak

3 kwietnia 2022