Po raz pierwszy w Gnieźnie…

…odbyła się Oaza Nowego Życia III stopnia dla rodzin. Uczestników zakończonych 13 lipca rekolekcji gościła parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego. Oazowicze odwiedzili również Strzelno i Kalwarię Pakoską oraz spotkali się z siostrami karmelitankami, dominikankami, pallotynkami oraz bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem.

W rekolekcjach uczestniczyło łącznie 26 osób – małżeństw i rodzin z Inowrocławia, Katowic, Krakowa, Jasła i Słupcy. Skupienie poprowadzili ks. Hubert Wiśniewski oraz Danuta i Krzysztof Świtajowie. Zasadniczym celem przeszło dwutygodniowych duchowych ćwiczeń było doświadczenie Kościoła jako wspólnoty wspólnot oraz duchowe umocnienie i przemiana. Był również czas na poznanie ciekawych miejsc w archidiecezji gnieźnieńskiej. Oazowicze odwiedzili m.in. Strzelno i Kalwarię Pakoską, gdzie odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zobaczyli również romańskie pozostałości w podziemiach katedry gnieźnieńskiej. Wyjątkowe i niezwykle radosne było spotkania z gnieźnieńskimi siostrami karmelitankami, których modlitwa w zaciszu klasztornej klauzury jest niczym piorunochron dla świata. Niemniej budujące było również spotkanie z siostrami dominikankami z Mielżyna, które w codziennej opiece i służbie niepełnosprawnym realizują swój charyzmat. I wreszcie z siostrami pallotynkami, które w Gnieźnie mają znany już dobrze „Dom pod Lasem”, otwarty i gościnny dla wszystkich, zwłaszcza dla ludzi młodych. Uczestnicy rekolekcji spotkali się także z bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem, który odprawił dla nich Mszę św. oraz uczestniczyli w Oazowym Dniu Wspólnoty pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego.

Więcej o ruchu oazowym na www.gniezno.oaza.pl

BK
Fot. Archiwum M. Lewandowska