Pogrzeb śp. ks. Włodzimierza Dziadka

Zmarły 12 maja w USA ks. Włodzimierz Dziadek spocznie na cmentarzu parafii pw. św. Jakuba Większego w Barcinie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 2 czerwca o godzinie 12.00 pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia.

Śp. ks. Włodzimierz Dziadek urodził się 7 sierpnia 1957 roku w Barcinie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu wstąpił w 1976 roku do gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1982 roku w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie z rąk ówczesnego arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Józefa Glempa. Po święceniach, skierowany jako wikariusz do parafii pw. św. Jakuba Większego w Miłosławiu posługiwał tam do 1984 roku. Był również wikariuszem w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Janikowie (1984-1986), Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy (1986-1990) oraz św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy (1990-1994). Pełnił również funkcję diecezjalnego duszpasterza rzemieślników. W 1995 roku wyjechał do pracy misyjnej do diecezji Coro w Wenezueli. Do 2002 roku posługiwał w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Punto Fijo. W tymże roku rozpoczął posługę duszpasterską w prowadzonej przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej diecezji St. Petersburg w USA, do której w 2008 roku został inkardynowany. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu i pamiętajmy w modlitwie o jego najbliższych.

Wprowadzenie i Msza św. żałobna odbędzie się w kościele pw. św. Jakuba Większego w Barcinie w niedzielę 1 czerwca o godzinie 15.30. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 2 czerwca o godzinie 12.00 pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. Śp. ks. Włodzimierz Dziadek spocznie na cmentarzu parafialnym w Barcinie.

29 maja 2014