Polanowice, Kościeszki, Kwieciszewo w Świątyni Opatrzności Bożej

Połączone grupy z trzech parafii archidiecezji gnieźnieńskiej z dekanatu kruszwickiego pielgrzymowały 4 lipca do wilanowskiego Sanktuarium Opatrzności Bożej. Po przejściu trasy zwiedzania pielgrzymi wraz ze swoimi kapłanami uczestniczyli w Eucharystii, zawierzając siebie i swoich bliskich Opatrzności Bożej.

W międzyparafialnej pielgrzymce uczestniczyli ministranci i wierni z parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Polanowicach, parafii pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie oraz parafii pw. św. Anny w Kościeszkach pod duchową opieką proboszcza parafii w Polanowicach ks. Janusza Popowskiego oraz proboszcza parafii w Kościeszkach ks. Przemysława Warchała.

Wielu z uczestników pielgrzymki pamiętało swoją wizytę w Świątyni Opatrzności Bożej kilka lat temu, kiedy czynny był jedynie dolny kościół w Panteonie, gdzie odprawiane były wszystkie Msze święte i nabożeństwa. – Dopiero teraz widzimy, jak naprawdę wygląda wygięta jak żagiel ściana ołtarzowa i jak ogromne wrażenie robi postać Chrystusa w tym miejscu. To wielkie przeżycie zobaczyć to na własne oczy – mówili pielgrzymi. Grupa z archidiecezji gnieźnieńskiej miała okazję zwiedzić świątynię z przewodnikiem, a punktualnie w samo południe modlitwą Anioł Pański rozpoczęła się Eucharystia, którą koncelebrowali kapłani prowadzący pielgrzymów. W służbie ołtarza stanęło sześciu ministrantów z grupy pielgrzymkowej. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Piotr Powałka, duszpasterz Sanktuarium.

Fot. www.centrumopatrznosci.pl

7 lipca 2023