Pomoc dla DPS-ów i seniorów

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchamia akcję pomocy DPS-om i seniorom. Dzięki zebranym funduszom przygotowane zostaną pakiety dla każdego z seniorów, zwłaszcza tych, którzy często wstydzą się prosić o pomoc, a których życie jest w szczególności zagrożone w obecnych czasach koronawirusa.

Ruszyła zbiórka, na ten cel: https://pomagam.pl/dpsomiseniorom Dzięki zebranym funduszom pragniemy przygotować pakiety dla każdego z Seniorów, tych, którzy często wstydzą się prosić o pomoc, a których życie jest w szczególności zagrożone w obecnych czasach koronawirusa. Domy Pomocy Społecznej równie często nie są odpowiednio wyposażone w środki ochrony zdrowia. Chcemy pomóc w rzeczywisty i zauważalny sposób. Na każdy pakiet będą składały się najprostsze, a jednocześnie najważniejsze w dobie dzisiejszych czasów środki ochrony osobistej tj. maseczki, rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji.

Do tego celu potrzebujemy jednak pomocy! To parafianie najlepiej znają potrzeby swoich parafii, mieszkańców miasta, czy podopiecznych i pracowników DPS-ów. Dlatego prosimy o e-maile na adres dpsomiseniorom@gmail.com, aby w wiadomości wysyłać nam ile osób potrzebuje pomocy. Ilu jest pracowników i podopiecznych w pobliskich DPS-ach, ile jest mniej więcej osób starszych, ile pakietów pomocy (rękawiczki, maseczki, środki do dezynfekcji) by się przydało w parafii.

Mamy możliwość realnie przyjść z pomocą do ludzi. Właśnie dlatego ważne jest, abyśmy zadbali również o promocję naszej akcji, udostępnianie na facebooku na instagramie gdzie się tylko da, wspomnienie w ogłoszeniach parafialnych. Nie bójmy się prosić o pomoc! Chcielibyśmy wzbudzić realną chęć pomocy, nie tylko finansową. Za zbiórką stoją realne osoby, a zbiórka również jest dla konkretnych osób. Dlatego chcemy dotrzeć do DPS-ów i osób starszych z naszej archidiecezji. W ten sposób każda parafia staje się miejscem pomocy potrzebującym. Bo parafianie pomagają i otrzymują pomoc. Bądźmy ludźmi czynu, nie bójmy się pomagać, szczególnie osobom wokół.

W pole plakatu (który jest do pobrania z bit.ly/duszpasterz) możemy wstawić (jeśli je dostaniemy 🙂 logo parafii albo parafialnego zespołu Caritas. Chcielibyśmy bardzo by to była wspólna zbiórka. Wszelkich informacji udzielamy pod tym adresem dpsomiseniorom@gmail.com Za wszelka pomoc już dziękujemy!

Koordynatorzy akcji:

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – caritas@caritas.gniezno.pl

Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. św. Floriana w Chodzieży ks. Jarosław Wesołowski – wesolowski.j@gmail.com

Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu ks. Marcin Łojko – martino.pwsd@gmail.com

29 kwietnia 2020