Pomoc wciąż potrzebna

Parafia pw. bł. Jolenty w Gnieźnie organizuje konwój z pomocą humanitarną dla ukraińskiej parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Samborze. Zbiórka potrzebnych rzeczy m.in. odzieży, koców, środków higienicznych, żywności potrwa do końca lipca. Dary zbierane są codziennie w godz. 17:30-19:00 w zakrystii kościoła bł. Jolenty.

Konwój wyruszy na Ukrainę w pierwszej połowie sierpnia. Miejscem docelowym jest parafia pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Samborze, obwód Lwowski (zob. http://parafiasambor.pl/)

Z Ukrainy otrzymaliśmy prośbę o:
• odzież w dobrym stanie, płaszcze przeciwdeszczowe;
• koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkłady pod materac do spania
• środki higieny osobistej;
• bielizna nieużywana;
• podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych;
• żywność pakowana z długim terminem ważności (makaron, ryż, dżemy, soki, konserwy, słodycze, itp.);
• Podstawowe środki medyczne: witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie. Lekarstwa tylko te, które są kupowane bez recepty i mogą być przechowywane w temperaturze do 26 st. C. Nowe opakowania z ważnym terminem przydatności.

Dary zbierane są codziennie w godz. 17:30-19:00 w zakrystii kościoła bł. Jolenty do końca lipca.

Można wspomóc projekt finansowo wpłacając darowiznę na konto nr: 78 2490 0005 0000 4530 2089 5194 Parafia pw. bł. Jolenty w Gnieźnie tytuł wpłaty: UKRAINA.

24 lipca 2022